Участь Жадана на фестивалі Бандерштадт є “антинаціоналістичною диверсією”, – Загребельний

Український публіцист Ігор Загребельний заявив, що під прикриттям фестивалю Бандерштадт відбувається “антинаціоналістична диверсія”.

На думку Загребельного, такою диверсією є те, що другий рік поспіль у фестивалі бере участь Сергій Жадан.

“Жадан дотримується діаметрально протилежних до націоналізму поглядів. Він не просто представник сучліту. Він — людина, що неодноразово демонструвала свої лівацькі переконання”, – пише Загребельний на сторінках видання Рokrov.

Підтвердженням своїх слів публіцист вважає те, що Жадан публікувався в ультралівому журналі “Політична критика” та його участь на акціях разом із “одним із кураторів сучасних українських марксистів” Володимиром Чемерисом.

“Жадан брав активну участь у акціях на підтримку анархіста Олександра Володарського. В грудні минулого року Жадан разом зі своїм музичним гуртом відвідав з виступом Маріуполь. Організатором візиту виявилась “Арт-платформа ТЮ”. Усе було б не так погано, якби основним напрямом роботи цієї “арт-платформи” не була пропаганда ідеології ЛГБТ і фемінізму. Тобто у випадку Жадана ми маємо справу не просто з посереднім літератором, який своєю писаниною утверджує дегенеративні цінності, а з людиною із чітко продемонстрованою ідейною позицією”, – заявляє Загребельний.

“Вражає не те, що Жадан погодився взяти участь у “Бандерштаті”. Вражає те, що організатори заходу вважають його участь чимось цілком нормальним. Виходить, що замість того, щоб здійснювати принципову, сутнісну культурну експансію, фестиваль сам стає предметом ворожої експансії”, – говорить він, зазначаючи, що при збереженні нинішньої тенденції, “уже за пару років на “Бандерштаті” висітимуть банери з Че Геварою і розвіюватимуться веселкові прапори”.

Нагадаємо, всеукраїнський фестиваль «Бандерштат» — вперше проведений 2007 року й відтоді став щорічним. Проходить на Волині, у місті Луцьку і є арт-візитівкою цього краю.

Нагадаємо, раніше Жадан розповів про свого дідуся, який із ніжністю згадував Сталіна.