Американський космоплан вперше подолав звуковий бар’єр

Космоплан VSS Unity здійснив перший політ з включеним ракетним двигуном, подолавши звуковий бар’єр.

Про це повідомляє компанія Virgin Galactic.

За кермом VSS Unity перебували пілоти Марк Стакі і Дейв Макай.

В ході випробувань на висоті 14 кілометрів корабель через 20 хвилин після старту відокремився від літака-носія WhiteKnightTwo, після чого через кілька секунд включив ракетний двигун. Піднімаючись протягом 30 секунд під кутом 80 градусів до горизонту, VSS Unity вдалося розвинути швидкість 1,87 числа Маха (приблизно 2,3 тисячі кілометрів на годину). Таким чином ракетний двигун космоплана був вперше випробуваний в умовах трансзвукового переходу і надзвукового польоту.

Після виключення силового агрегату VSS Unity продовжив рух за інерцією, досягнувши висоти 25,7 кілометрів, після чого, розгорнувши хвостові балки з оперенням під кутом 60 градусів до фюзеляжу, почав зниження. На висоті 15 кілометрів балки були повернуті в початкове положення, після чого космоплан скинув залишки палива і спланував на посадкову смугу.

Випробування, визнані успішними, проходили вранці 5 квітня 2018 року на полігоні в пустелі Мохаве (Каліфорнія) і стали 12 для VSS Unity. Попередні 11 польотів космоплана, що проводилися з лютого 2016 року, проходили без включення ракетного двигуна.

Нагдаємо, Mercedes-Benz розповів про кращі трюки зі своїми машинами.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...