Австралійських українців обурила символіка СРСР в кулінарному шоу

Союз українських організацій Австралії звернувся до авторів австралійського кулінарного шоу “Правила моєї кухні” (My Kitchen Rules) та телеканалу Channel 7 з проханням вилучити з реклами шоу ролик із радянськими символами серпа і молота.

“Серп і молот та ті, хто стояли за цими символами, спричинили загибель понад 7 мільйонів українців під час великого голоду в Україні в 1932-33 роках. Це був спланований геноцид Сталіна. Прив’язка цих символів до кулінарного шоу абсолютно неприйнятна”, – йдеться у заяві Союзу Українських Організацій в Австралії.

У нових серіях шоу “My Kitchen Rules” участь беруть дві російські конкурсантки, які позують на фоні логотипу MKR із вмонтованими серпом і молотом. У рекламному ролику учасники шоу п’ють горілку і салютують Володимиру Путіну зі словами: “Що ми будемо робити сьогодні? Завойовувати світ. З чого почнемо? З Австралії”, – повідомляє Укрінформ.

“Радянська символіка настільки ж образлива, настільки ж неприйнятна, як і свастика, і якщо вона використовується у чомусь іншому, аніж історичний/документальний контекст – це не просто неприємно, це травматично для тих, хто на власному досвіді пережив ці трагічні часи, або для тих, чиї батьки/дідусі чи бабусі постраждали від радянського правління… Ці символи є символами нелюдського ставлення, геноциду та порушення прав людини. Це символи полонених народів, які були піддані тиранії радянським режимом і досі страждають від цього”, – йдеться у заяві СУОА.

Нагадаємо, що у київському метро розповіли, за яких умов знімуть заборонену “георгіївську” стрічку на станції “Героїв Дніпра”.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...