Довженко-Центр викупив в Японії перший український повнометражний науковий фільм

Національний центр Олександра Довженка викупив у Японії і повернув в Україну знайдену в архіві копію повнометражного наукового фільму «Людина і мавпа».

Позитивна 35 мм плівкова копія фільму, знятого в 1930 році режисером Андрієм Вінницьким, відтепер зберігається у фільмосховищі Довженко-Центру, – йдеться у повідомленні Довжено-Центру.

Як відомо, «Людину і мавпу» виявили у токійському National Film Center при Національному музеї сучасного мистецтва під час архівних пошуків і дослідження зв’язків ВУФКУ (Всеукраїнського фото кіноуправління – державної кінематографічної організації, яка діяла в період з 1922 по 1930 роки) із закордонною кінопрокатною системою.

Низка українських фільмів кінця 1920-х початку 1930-х років свого часу з успіхом йшла на великих екранах Японії. Серед них – «Земля» та «Іван» Олександра Довженка, «Навесні» Михаїла Кауфмана, та, як з’ясувалося в ході пошуків, науковий фільм Андрія Вінницького «Людина і мавпа», що обійшов екрани десятків країн світу, в яких був наново озвучений.

Як зазначили у Довженко-Центрі, в Японському національному кіноцентрі фільм атрибутовано саме як український, що уможливило його віднайдення.

«Людина і мавпа» – культурфільм, що ілюструє теорію Дарвіна про еволюцію видів.

Картина знімалася в Сухумі в 1930 році спеціально створеним для зйомки наукових і технічних фільмів об’єднанням Техфільм при кінотресті Українфільм. Натурні зйомки проходили у Сухумському розплідникові мавп. До створення картини долучився відомий оператор Йосип Рона.

Тогочасна кінокритика згадує «Людину і мавпу» як один із найкращих зразків свого жанру.

Прем’єрний показ «Людини і мавпи» планується під час фестивалю німого кіно і сучасної музики «Німі Ночі» у липні 2018 року.

Зазначимо, Довженко-Центр є найбільшим кіноархівом України, в якому зберігається понад 5000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів та тисячі архівних документів з історії українського кіно.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

Поширюйте матеріал

Загрузка...