Ердоган розлютив християн своєю ісламською молитвою в колишньому православному храмі

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган зачитав рядки Корану в колишньому патріаршому православному соборі Святої Софії в Стамбулі, чим викликав невдоволення християн.

Про це повідомляє The Independent.

Турецький лідер продекламував перші рядки Святого Письма в честь «душ тих, хто залишив нам у спадок [будівлю собору], особливо завойовників Стамбула». Сам президент пізніше описав свій виступ в «святому місці», як «складний і хвилюючий».

Свою промову Ердоган виголосив на відкритті фестивалю мистецтв. Церемонія пройшла в соборі Святої Софії (Айя-Софія), який довгий час був найбільшим християнським храмом, в якому зараз розташований музей.

Видання повідомляє, що вчинок турецького лідера обурив Грецію, де 98 відсотків населення сповідують православ’я. Афіни виступили проти релігійних висловлювань Ердогана на території колишнього християнського храму, наголосивши на світському статус нинішнього музею.

Собор Святої Софії був захоплений турками в середині XV століття в ході османського завоювання Константинополя. До 1935 року в будівлі розташовувалася мечеть. Згодом релігійна споруда стала музеєм, пам’ятником візантійського зодчества і символом співіснування різних релігій. Софійський собор також включений до складу Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, свіжий номер журналу New York Magazine вийшов з портретом Дональда Трампа на обкладинці, але замість носа дизайнери домалювали президенту США свиняче рило.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...