Facebook викрили в зливі даних про 50 мільйонів користувачів

Соціальна мережа Facebook проводить власне розслідування щодо зв’язку своїх співробітників зі сторонньою компанією, яка заволоділа даними про 50 мільйонів користувачів.

Передбачається, що вони використовували особисту інформацію користувачів для підтримки штабу нинішнього президента США Дональда Трампа, повідомляє CNN.

Керівництво корпорації з’ясувало, що співробітники Facebook Джозеф Канселлор і Олександр Коган – засновники фірми Global Science Research, яка надавала дані платформі Cambridge Analytica. Остання була тісно пов’язана з передвиборчим штабом Трампа. Як повідомляє ряд зарубіжних ЗМІ, фірма володіє інформацією про декілька десятків мільйонів акаунтів, зібраної за допомогою програми для опитувань під назвою thisisyourdigitallife. Користувачам воно підносилося як упорядник “психологічного портрета”.

Кілька днів тому в блозі Facebook з’явилося повідомлення про припинення роботи лабораторії стратегічних комунікацій, у тому числі збору аналітичних даних про користувачів, до з’ясування обставин. Канселлор і Коган є співробітниками цього підрозділу. Також компанія тимчасово перервала співробітництво з Cambridge Analytica.

Пізніше компанія доповнила цю новину інформацією про те, що Коган нібито не порушував угоду про конфіденційність, так як користувачі самі погоджувалися на обробку даних, реєструючись в додатку. Однак, наскільки двоє співробітників корпорації зловжили своїм службовим становищем, поки неясно.

На сайті Cambridge Analytica зазначено, що компанія займається аналітикою даних, в тому числі для політичних проектів. У 2016 році розроблене співробітниками додаток thisisyourdigitallife був заблокований на Facebook – соцмережа зажадала видалити інформацію. Однак кілька днів тому керівництву компанії стало відомо, що Cambridge Analytica не виконала свої обіцянки.

Нагадаємо, порнозірка запропонувала Трампу 130 тисяч доларів за право говорити.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...