Філіп Неполіткоректний: Найскандальніші висловлювання чоловіка королеви Британії

Чоловік королеви Великобританії Єлизавети II герцог Единбурзький Філіп, якому в червні виповниться 96 років, з осені припиняє офіційну діяльність.

BBCRussian склала далеко не повну добірку висловлювань принца Філіпа, які змушували багатьох присутніх відчувати себе ніяково.

1965 рік. На виставці примітивного мистецтва древніх ефіопів принц пробурмотів: “Що-небудь подібне могла б притягти моя дочка зі шкільного уроку по З”.

1966 рік. Герцог наробив багато шуму, публічно заявивши, що “британські жінки не вміють готувати”.

1967 рік. Відповідаючи на питання, чи хотів би він відвідати Радянський Союз: “Я б дуже хотів поїхати в Росію, хоча ці виродки і повбивали половину моєї родини”.

Грецька королівська сім’я, з якої походить принц Філіп, мала численні родинні зв’язки з російським імператорським домом: зокрема, його баба по батьковій лінії, в дівоцтві Ольга Романова, була дочкою великого князя Костянтина Миколайовича і племінницею імператора Олександра II.

1969 рік. Після участі співака Тома Джонса в королівському благодійному концерті: “Чим ви полощете горло, галькою?”

Трохи пізніше принц додав: “Серйозно, дуже складно зрозуміти, як можна досягти такої неймовірної популярності, виконуючи найогидніші, як мені здається, пісні”.

1981 рік. Після того як економіка Британії впала в рецесію і тисячі людей втратили роботу: “Раніше все навперебій твердили, що потрібно більше відпочивати. А тепер вони скаржаться, що залишилися без роботи”.

1984 рік. Беручи статуетку від мешканки Кенії в ході візиту в цю країну: “Ви ж жінка, я не помиляюся?”

1986 рік. “Китайці із задоволенням з’їдять що завгодно, якщо у цього є чотири ніжки (крім стільця), або воно літає на двох крилах (крім літака), або воно плаває (крім підводного човна)”, – заявив принц на засіданні Всесвітнього фонду дикої природи ( WWF).

У тому ж році в ході офіційного візиту в Китай він зауважив групі британських студентів: “Якщо ви тут залишитеся довше, то у всіх вас очі стануть розкосими”.

1998 рік. У розмові зі студентом, який подорожував по Папуа – Новій Гвінеї: “Так значить, вам вдалося залишитися нез’їденим?”

2000 рік. Гостям на церемонії відкриття нової будівлі посольства Британії в Берліні, який обійшовся в 18 млн фунтів: “Скільки місця витрачено даремно!”

На прийомі в Букінгемському палаці принц підійшов до групи жінок-депутатів від правлячої Лейбористської партії зі словами: “Ага, а тут у нас, значить, куточок феміністок”.

Принц Філіп, як і його дружина, за своє довге життя встиг поставити чимало рекордів.

Він найтриваліше в британській історії залишається консортом (чоловік або дружина правлячого короля чи королеви), він поставив рекорд тривалості життя серед всіх членів британської королівської сім’ї за всю історію.

Нарешті, в цьому році принц Філіп і його дружина відзначають 70-річчя весілля. Дожити до такої дати нікому до них в королівській родині не вдавалося.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...