Фільм українського режисера позмагається за “Золоту пальмову гілку” у Каннах

В основний конкурс 70-го Каннського кінофестивалю, переможець якого отримає «Золоту пальмову гілку», увійшло 18 фільмів, серед яких – «Лагідна» українського режисера Сергія Лозниці.

Як повідомляє Телекритика, про це розповіли на прес-конференції директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо і президент фестивалю П’єр Лескюр. Кінофестіваль відкриється 17 травня фільмом Арно Деплешена «Привиди Ізмаїла», завершиться кіноогляд 28 травня.

Також серед учасників основного конкурсу: фільм «Нелюбов» Андрія Звягінцева, L’amant double Франсуа Озона.

У другу за важливістю конкурсну програму Канн «Особливий погляд» відібрано 19 фільмів. Однак поки оголошені лише 16, серед них – «Барбара» Матьє Амальріка, «Міст в пустелі» Сесили Атон і Валерії Півато, «Тіснота» Кантемира Балагова, «Краса і собаки» Каутера Бен Ханіа, «Ательє» Лорана Канте і ін.

Поза конкурсом на фестивалі покажуть «Меч безсмертних» Такаші Мііке, «Як говорити з дівчатами на вечірках» Джеймса Кемерона Мітчелла, документальний фільм «Обличчя, села» Аньєс Варда, яка в цьому році отримає в Каннах почесну нагороду за внесок в кіно. У програмі «Опівнічні фільми» – «Злочинниця» Джунга Бьюн-Джила і «Жорстокі» Бьюн Санг-Хьюн, «Молитва перед світанком» Жана-Стефана Соверен.

Фільм «Камера Клер» Хону Сан Су покажуть у програмі «Спеціальні покази». У цій же програмі – фільм «Земля обітована» Юджина Джарекі про Елвіса Преслі, документальний фільм про Північну Корею «Напалм» Клода Ланзманна, документальний фільм Ванесси Редгрейв про біженців Sea Sorrow, дебютний фільм Джуда ратманов «Демони в раю». На Круазетт покажуть дві серії нового сезону «Твін Пікс» Девіда Лінча, а актриса Крістен Стюарт покаже свій короткометражний фільм Come Swim.

Нагадаємо, «Лагідна» – екранізація однойменної повісті Достоєвського, знята в Латвії за участю Франції, Нідерландів, Німеччини, Росії, Литви та України. Це третій ігровий фільм Лозниці, який бере участь в основному конкурсі Канн – після «Щастя моє» і «В тумані», а в 2014 році його документальний фільм «Майдан» показували у позаконкурсній програмі.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...