Гарвардські фахівці дізналися про схему мозкової активності, пов’язану з генеруванням оригінальних ідей

Неврологи під керівництвом експертів з Гарварду виділили особливу схему мозкової активності, яка пов’язана з творчим мисленням, генеруванням оригінальних ідей і почасти геніальністю.

У центрі уваги вчених виявилися три області мозку, виявилося, що в інноваційних мислителів дані області пов’язані особливо сильно, – повідомляє Newsru.

Вчені за допомогою фМРТ просканували мозок 163 осіб, включаючи художників, музикантів, вчених під час виконання творчих завдань. За 12 секунд їм потрібно було вигадати оригінальне використання для об’єкта, який виникав на екрані.

Три незалежні експерти оцінювали кожну відповідь. І потім ці оцінки зіставляли з даними сканування. Саме творче завдання активувало три різні нейронні мережі. І чим більшою була взаємопов’язаність і синхронізація цих мереж, тим краще виконувалося завдання, з точки зору креативності.

Отже, були задіяні: мережа пасивного режиму роботи мозку (спонтанне мислення), мережа виконавчого контролю (включається, коли людина фокусується на своїх думках) і мережа виявлення значущості (допомагає розставити пріоритети). Люди, здатні активувати всі три зони одночасно, які зазвичай не працюють синхронно, генерують більш творчі рішення.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...