Художник Ройтбурд розповів, як потрібно розвивати Одесу

Відомий художник Олександр Ройтбурд розповів, як можна облаштувати Одесу з точки зору урбаністики. 

На своїй сторінці у Facebook Ройтбурд описав, як, на його думку, треба розвивати місто, аби уникнути “культурної катастрофи”.

“При совку у партії та уряду до Одеси не доходили руки. Розвиток Одеси припинився у 1913 році”, – відзначив Ройтбурд.

За його словами, з тих пір, як місто почали розвивати за часів незалежності, воно стає все гірше й гірше і все менше нагадує європейське. Ройтбурд вважає, що головна причина цього – місто втратило свою базову функцію порту та не сформулювало для себе чіткий проект майбутнього.

“Місту терміново потрібен новий концепт, і будувати його на ідеї розвитку порту так само недолуго, як намагатися реанімувати вугільну галузь Донбасу в разі його повернення”, – відзначив художник.

На його думку, одеський порт все ще може заробляти гроші, але йому більше не стати містоутворюючим підприємством: з розвитком нових технологій для роботи в порту треба набагато менше людей, ніж колись. Тож, як пише Ройтбурд, Одесі залишаються лише декілька сценаріїв розвитку. Серед них – “Кремнієва долина”, транспортний хаб і туристичний центр.

“Створити умови для IT-бізнесу в Україні здатна лише центральна влада. Поки що вона його душить податками, внаслідок чого проект “Кремнієвої долини” для Одесу можна відкласти до теки “прекрасні мрії”, – резюмував Ройтбурд.

Щодо ідеї транспортного хабу художник вважає, що про це можна забути, поки не вирішені проблеми Криму з Донбасом, а також не подолана корупція.

Натомість, сценарій туристичного центру, на думку Ройтбурда, є цілком реальним. Для цього, як він вважає, необхідно припинити гнатися за кількістю приїжджих і замінити “відпочиваючих” туристами.

“Відпочиваючий зупиниться в хостелі, піде на брудний пляж, сфотографується на Дерибасівській, купить дволітрове пиво “Янар” і чіпси та відлякає десяток цивільних туристів, кожен з яких витратив би в рази більше, ніж цей відпочиваючий”, – написав Ройтбурд.

Раніше одеський митець вже писав про різницю між туристами та відпочиваючими. Зокрема він пропонував штрафувати мінімум на 1000 гривень кожного, хто гулятиме напіводягненим та п’яним за межами пляжів та прилеглих зон, адже це псує імідж міста.

Також митець пропонує розвантажити центр, зробивши пішою вулицю Дворянську, що збільшить туристичну зону.

Наостанок Ройтбурд запропонував перетворити Одесу з міста сезонного туризму на місто, цілорічно відкрите для гостей. Для цього, на його думку, слід відкрити нові музеї, виставкові майданчики і об’єкти інфраструктури. Інвестиції, які для цього потрібні, можна було би окупити за рахунок нових туристів. За словами Ротйбурда, цей проект пропонували Саакашвілі та нинішньому меру Труханову, але замість його реалізації вони зробили порожню зону бізнес-центрів та вкладали гроші у забудови Аднана Кивана.

“Для перетворення Одеси в туристичну Мекку потрібні дві революції – урбаністична та культурна”, – підкреслив Ройтбурд.

Нагадаємо, раніше ІНФОРМАТОР писав, що в Одесі відкрилась виставка відомих український митців із символічною й дещо неоднозначною назвою «Салон відторгнутих».

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...