Інженер Google написав додатки для випадкового вибору подорожей і знайомств

Стомлений від одноманітних буднів інженер компанії Google написав додатки, за допомогою яких можна знайти випадкових знайомих для несподіваних подорожей.

Кар’єра Хокінса складалася вдало, дні були схожі один на одний: ранок, що починається з кави, велосипедна поїздка на роботу уздовж пристані, безкоштовна їжа в Google в стилі «чотири різних супи з капусти». Але, як зазначає AIN, йому все одно здавалося, що життя проходить повз.

«Було щось, через що я відчував себе в пастці. Неначе читаю книгу, яку читав раніше, або граю за сценарієм, написаним кимось іншим», – розповів він в коментарі NPR.

Будучи технічним фахівцем, Макс звернувся до технологій. Він розробив серію додатків, які повинні були вносити в його життя елемент випадковості. Він почав з невеликого додатка, яке інтегрувалися з Uber. Він працював так: натискаєш кнопку – йде виклик машини. Але користувач при цьому не може вибирати пункт призначення, його вибирає додаток з переліку доступних, при цьому не повідомляючи користувачеві, куди він їде.

Потім додатки Макса стали більш складними. Він створив додаток, який користувався функцією пошуку в Facebook, щоб шукати івенти поблизу. Потім обирав той івент, який Максу треба було відвідати.

Спочатку інженер нервував: а раптом його не пустять. Але виявилося, що як правило, його вітали на будь-якій події, вечірці або зборах, максимум задаючи пару уточнюючих питань.

У більшості випадків людям подобалася ідея того, що Макс вирішив розширити простір соціального комфорту. Таким чином, він потрапив на вечірку російської діаспори, одночасні заняття з йоги та акробатики: на більшість цих зустрічей Макс сам ніколи не пішов би. Алгоритм вибирав івенти – Макс їх відвідував.

Одного разу він довірив цим алгоритмам вибір місця для святкування Різдва – і опинився на домашній вечірці у Фресно, штат Каліфорнія. З другом і пирогом він їхав до місця призначення три години і з’явився на порозі будинку психолога на пенсії Карени Бізлі. «Вона взагалі не зніяковіла. Вона сказала: «О, чудово. Ми обожнюємо Facebook, я рада, що ви будете на вечірці»… І мені відразу здалося, що я для них друг», – розповідає Макс.

Більш того, за два роки Хокінс дозволив додаткам вибирати місця призначення для подорожей по всьому світу. «Якби я зайнявся цим сам, то у мене була б якась ідея щодо того, як саме я хочу побачити світ. Але коли я віддаю це на відкуп алгоритму з випадковим вибором, у нього на цей рахунок свої ідеї. Ти довіряєшся ідеї комп’ютера про те, як бачити світ. І це сильно відрізняється від твого власного, людського бачення», – говорить він.

Таке рандомізоване життя Макс веде вже два роки. Він створив додатки, які вибирають, куди він поїде, де буде обідати, де буде жити. Під час подорожей по світу він продовжував використовувати додаток, який обирав івенти в Facebook за нього. Алгоритм послав його до В’єтнаму, Німеччини, Індії, ОАЕ, Словенії.

Питання з витратами він вирішив просто: в додатках наперед задані обмеження по бюджету. Зараз він підробляє як програміст-фрілансер, і якщо життя, повне випадковостей, йому набридає, він вимикає додатки – як на момент виходу статті. Зараз Макс живе в Лос-Анджелесі. Він також створив групу в Facebook, яка закликає користувачів ходити на випадкові івенти, і розповідає про свій проект «Випадковості в житті» на сайті.