Комікс про останній бій УПА подорожує сходом України

У Запоріжжі презентували книжку-комікс «Віра і воля», де оповідається про останній бій УПА, що відбувся на Тернопільщині 1960-го року.

Видання є поєднанням художнього викладу історії та документального аналізу. За словами авторів, вони спеціально обрали форму коміксів популярну серед молоді, аби розвіяти серед молодих мешканців сходу стереотипи щодо УПА в регіоні та національно-визвольного руху середини ХХ сторіччя.

Головна героїня коміксу Марія Пальчак під час останнього бою вчинила невдалу спробу самогубства.

«Вона зі своїми побратимами вступила в бій, – розповідає один з авторів видання Леонід Бицюра. – В операції було задіяно близько 200 НКВДистів. Була спеціальна операція, розроблена з участю Москви, центрального керівництва КДБ. Оскільки один з керівників загинув, другий вчинив самогубство».

«Вона також вирішила вчинити самогубство, але цей постріл, який вона зробила в голову, був нелетальний, і вона вижила. Її знайшли і врятували, доволі довго вона перебувала в шпиталі. Під постійною охороною. Її вилікували, аби зробити відкритий показовий суд над «бандитизмом», над бандерівцями, над повстанцями», – розповідає Леонід Бицюра.

Книга розповідає по останній бій УПА, що відбувся 55 років тому, 14 квітня 1960-го року на Бережанщині, та має дві частини – комікс та історичну довідку з копіями архівних документів.

В основу книги покладені справжні архівні документи, що зберігаються в управлінні СБУ Тернопільської області.

Книжку презентували у Тернополі у День Героїв 23 травня цього року. Тепер її автори подорожують сходом України, аби розвіяти існуючі у цьому регіоні міфи та стереотипи про УПА.

«Старт нашої кампанії розпочато в Маріуполі – місті, що знало, що таке окупація, і добре знає, що там відбувається, зокрема з російською пропагандою. Будемо в Дніпрі. Згодом будемо в Луганській області. Це спрямовано на українців, які хочуть для себе деякі речі зрозуміти. Вони зможуть на реальних документах закрити стереотип «УПА і нацизм», – розповідають автори.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...