Користувачі соцмереж вважають, що Вакарчук зрадив бійців АТО

Користувачі соцмереж заявили, що вважають зрадницькою позицію соліста групи Океан Ельзи Святослава Вакарчука, щодо бійців АТО.

Часто популярні українські виконавці вселяють у людей своїми текстами бажання опустити руки і здатись ворогу. Та і ворог у них ніби не ворог, – зазначила користувач Facebook Вікторія Смерека.

“Можливо текст “Не твоя війна”, адресований до тих, хто вважає свою війну не своєю. Або ж паралельно до тих, хто слабкий і не може цю війну прийняти. Хоча пісня теж мене дратує і мабуть я намагаюсь навмисне знайти виправдання”, – написав один із дописувачів.

“Дуже легко постити банальні фразочки в інтернеті, про те що все відносно. Мабуть якби Славко поміняв гламурні вузькі штанці на камуфляж, та хоч рік пожив в окопах на передку, то змінив би свою думку”, – прокоментував інший дописувач.

Зазначимо, раніше по інформації ЗМІ Вакарчук заявив, що “держава, яка створена в 1991 році, була створена під впливом ненаших суб’єктивних, а певних історичних, об’єктивних обставин, і не є абсолютно природним утворенням”.

Смерека зазначає, що інші виконавці теж неприємно дивують своє позицією до подіцй на Донбасі, навівши у приклад пісню гурту Друга Ріка «Я чую», в якій співається про те, що їх «дістала ця війна».

“Ну що ж, хлопці, розходьтесь з фронту додому, а то кажуть, що ви вже набридли”, – сумно іронізує Смерека.

Також вона наводить і позитивні приклади.

“Світлана Тарабарова виявилась рішучішою за своїх колег-чоловіків. У тексті її пісні «повертайся живим» є чітка підтримка бійцям і, принаймні, визнання ворога – ворогом. Тартак у пісні «висота» співають про те, що у діях бійців є вища мета і що вони взяли на себе відповідальність за її виконання”, – пише Смерека.

“Якщо ж брати до уваги не тільки слова пісень та позицію, котрої дотримуються таким чином виконавці, а і те, що «зачепило» особисто мене, то я можу назвати тільки одну пісню. Крихітка – «Без імені». І пісня і кліп кожного разу як вперше викликають у мене мурашки. Це той момент, коли людина точно знає, про що співає. Адже складно наскільки тонко і точно передати цей зв’язок між волонтерами та бійцями. Цю близькість вчора ще незнайомих людей, пов’язаних однією метою. Коли «друг без імені» виявляється ріднішим за тих, кого ти знаєш роками”, – підсумовує Смерека.