На українських телеканалах поменшало реклами

Український ринок ТБ-реклами ніяк не може відійти від кризи, і хоча компанії потроху починають реанімувати рекламні бюджети, про докризові обсяги мова поки не йде.

Як розповів UBR директор одного з українських телеканалів, якщо раніше реклама займала близько 12 хв ефірного часу на годину, то зараз ця цифра зменшилася до 9 хв.

«Просіла і вартість хвилини реклами, як в гривні, так і в доларах. Зараз вона коштує близько $ 300», – додав він.

Як зазначив медіаексперт Олександр Глущенко, недолік рекламних грошей часто змушує українські канали економити. І ролики поступово перетікають з дорогого ТВ в інтернет. Діджитал з кожним роком відтягує на себе все більше бюджетів.

«Перехід реклами в digital – це природний процес, Україна не виняток. Чи впливає ця тенденція на ринок телевізійної реклами? Я думаю, що стагнація відбувається », – додав він.

Але при цьому навіть великі сайти (магазини або агрегатори) замовляють рекламу на телебаченні. Тому списувати з рахунків телевізор поки не доводиться. Та й саме інтернет- покриття поки поступається телевізійному.

«Інтернет-реклама дає можливість таргетингу, тому цей канал сьогодні набирає обертів. Але ТВ- рекламі користувач нерідко вірить більше », – зауважила в розмові засновник одного з контент-агентств.

Що стосується рекламодавців, то основними на ТБ завжди було дві категорії: FMCG (легка і харчова промисловості) і політика. Чим частіше вибори в країні – тим краще для ЗМІ. Також лідируючі позиції займає фармацевтична галузь.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...