Нейромережа створила візуалізацію виступу Обами, який не відрізняється від справжнього запису

Вчені з Університету штату Вашингтон сконструювали промову Барака Обами за допомогою штучного розуму.

Складно повірити, що це монтаж: комп’ютерний клон говорить і рухається точно так, як американський екс-президент, – повідомляє Нож.

Щоб створити короткий ролик, розробники завантажили в нейромережу 14 годин відео. Машина вивчила міміку Обами по його щотижневим зверненням і визначила позицію губ для кожного звуку. Потім ці рухи наклеїли на інше відео.

Подекуди комп’ютер виправляв нахил голови або положення щелепи в процесі мовлення, щоб зробити зображення максимально правдоподібним.

Програмісти показали на відео прогрес нейромережі через три хвилини, годину, сім і 14 годин навчання. Чим глибше програма занурювалася в процес, тим точніше передавала рухи. У ролику є неточності: іноді у Обами з’являється друге підборіддя, а коли він вимовляє міжзубний “th”, картинка не передає природного руху мови.

Зазначається, що нейромережі вже навчилися складати вірші в стилі Nirvana, писати сценарії, музику і фанфики про Гаррі Поттера.

Програма Face2Face дозволяє поєднувати на відео міміку і мову одну людину з тілом іншого. Технології відкривають дорогу фейковим новинам – ймовірно, в майбутньому нам будуть потрібні спеціальні програми, щоб відрізняти фальшивки від справжніх матеріалів.

Нагадаємо, цього року сервіс Google.Translate почав використовувати нейроннну технологію при перекладі між англійською та українською мовами.