Нейромережа створила візуалізацію виступу Обами, який не відрізняється від справжнього запису

Вчені з Університету штату Вашингтон сконструювали промову Барака Обами за допомогою штучного розуму.

Складно повірити, що це монтаж: комп’ютерний клон говорить і рухається точно так, як американський екс-президент, – повідомляє Нож.

Щоб створити короткий ролик, розробники завантажили в нейромережу 14 годин відео. Машина вивчила міміку Обами по його щотижневим зверненням і визначила позицію губ для кожного звуку. Потім ці рухи наклеїли на інше відео.

Подекуди комп’ютер виправляв нахил голови або положення щелепи в процесі мовлення, щоб зробити зображення максимально правдоподібним.

Програмісти показали на відео прогрес нейромережі через три хвилини, годину, сім і 14 годин навчання. Чим глибше програма занурювалася в процес, тим точніше передавала рухи. У ролику є неточності: іноді у Обами з’являється друге підборіддя, а коли він вимовляє міжзубний “th”, картинка не передає природного руху мови.

Зазначається, що нейромережі вже навчилися складати вірші в стилі Nirvana, писати сценарії, музику і фанфики про Гаррі Поттера.

Програма Face2Face дозволяє поєднувати на відео міміку і мову одну людину з тілом іншого. Технології відкривають дорогу фейковим новинам – ймовірно, в майбутньому нам будуть потрібні спеціальні програми, щоб відрізняти фальшивки від справжніх матеріалів.

Нагадаємо, цього року сервіс Google.Translate почав використовувати нейроннну технологію при перекладі між англійською та українською мовами.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...