Організатори “Євробачення” прокоментували інформацію про санкції щодо Києва

Організатори Євробачення прокоментували опубліковану в ЗМІ інформацію про санкції, які нібито запровадять за заборону в’їзду в Україну представниці РФ.

На сайті швейцарської бульварної газети Blick увечері в середу, 28 березня, опублікували статтю, з якої випливає, що організатори міжнародного пісенного конкурсу “Євробачення” готові запровадити санкції щодо Києва.

Автори статті посилаються на генеральну директорку Європейської мовної спілки (ЕВU), яка володіє правами на конкурс.

Інгрід Дельтенре розкритикувала рішення Києва заборонити в’їзд російській учасниці конкурсу Юлії Самойловій.

“Поведінка України абсолютно неприйнятна, – цитує її швейцарське видання. – Я глибоко сумую через те, що “Євробачення” використовують для політичних ігор. “Євробачення” повинне дарувати радість і об’єднувати мільйони людей, а не налаштовувати їх одне проти одного”.

І надалі, використовуючи вже непряму мову, видання стверджувало, що, якщо ситуація не зміниться найближчими тижнями, то щодо України застосують санкції аж до тимчасового відсторонення від конкурсу.

Цитати правильні

В ЕВU кореспонденту Deutsche Welle підтвердили наведену пряму мову Інгрід Дельтенре, однак зауважили, що не можуть відповідати за інші висновки газети, зокрема за інформацію про те, що Спілка нібито вже розглядає можливість санкцій щодо України.

“Ми напружено працюємо над тим, щоб усі 43 учасники “Євробачення” змогли виступити на конкурсі цього року”, – повідомили в Європейській мовній спілці. Водночас, якщо “хтось із учасників порушить правила конкурсу”, то після його проведення можуть розглянути “певні заходи” стосовно порушника, заявили в організації.

Нагадаємо, 22 березня Служба безпеки України на три роки заборонила в’їзд до України російській учасниці конкурсу Юлії Самойловій.

Заборону пояснили тим, що співачка у 2015 році в’їхала на територію анексованого Криму, порушивши українське законодавство. 62-й конкурс “Євробачення” відбудеться в Києві з 9 по 13 травня. У ньому візьмуть участь понад 40 країн світу.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...