Пенсіонер з Чернігівщини змусив свій автомобіль їздити на дровах замість бензину

Пенсіонер з Чернігівщини Микола Наумчик переробив старенький німецький седан на екологічний транспорт, що їздить на дубових друзках.

Три кілограми дров дорівнюють одному літру бензина, але не коштують водієві нічого, – йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Повного баку свого “Мерседеса” пенсіонерові вистачає на 60 км подорожі. За технологією, чоловік спочатку розпалює тріски за допомогою звичайнісіньких сірника і газети, потім вмикає вентилятор і саморобний апарат, що видобуває з деревини газ. А вже за п’ять хвилин, коли прогріється ця система, запускає двигун.

Дружина пенсіонера молодша за нього на 19 років. Каже, той місяцями не виходив із майстерні, все чаклував і вдосконалював, бо хотів її вразити. “Хто знає, що таке є, зупиняють його посеред дороги: Микола, показуй, де там твої дрова, як воно там? А хто не знає, та й не розпізнає. Їдем – і ладно”, – каже дружина Ірина Остапенко. Звісно, таких прискорень, як на бензині, машина виконати не здатна, але швидкість у 60-70 км/год тримає спокійно.

Головна вигода такого палива – воно абсолютно безкоштовне та лежить під ногами. Заправка всюди, де є дерева. Але друзки потрібно назбирати та висушити, адже волога деревина для цієї справи не підійде. Винахідник уже замислив іще одне вдосконалення для “Мерседеса”: хоче розігнати його на дровах до сотні. За бензином винахідник не сумує. “22 гривні літр. А в нього апетит хороший, в “Мерса”. Каністра в мене була 20 літрів, вистачало тільки до Чернігова”, – розповів Наумчик.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...