Перший реальний біохакер пояснив, навіщо змінив свою ДНК

Колишній співробітник НАСА і перший реальний біохакер Джос Зайнер пояснив, навіщо використав геномний редактор CRISPR/Cas9 і вставив до своєї ДНК гени “суперсили”.

Так, за словами Зайнера “дюдина завжди була рабом своїх генів, і придбання здатності змінювати їх, по суті, повністю змінює те, чим ми є”.

“Звичайно, вся ця історія схожа на нісенітницю і наукову фантастику, але потрібно пам’ятати, що досліди з використання генної терапії проводяться вже з середини 1990 років, і в них брала участь лише жменька людей. Я ж хочу, щоб цю можливість мало все людство”, – цитує РИА слова чоловіка.

Фото: Redbull

У середині жовтня цього року Джос Зайнер, президент стартапу Odin і один з провідних активістів в сфері “біохакінга”, провів скандальну прес-конференцію, на якій він ввів в свою руку ретровірус, здатний вставити нову версію гена, пов’язаного з виробництвом міостатіна, одного з м’язових білків.

Як тоді заявив Зайнер, подібна “генна операція” повинна через 6-8 місяців наділити його надлюдською силою і неймовірно високою м’язовою масою. Ця акція біохакера викликала велике невдоволення з боку вчених, які попередили публіку не наслідувати приклад Зайнера, оскільки такі ін’єкції не викличуть бажаних результатів і їх єдиним видимим наслідком можуть стати запалення і інші негативні побічні ефекти.

Критика не збентежила біохакера, і він виклав на своєму сайті детальну інструкцію, як створити подібний вірус і змінити структуру будь-якого гена, використовуючи CRISPR/Cas9, один з найновіших, простих і зручних у використанні геномних редакторів. Більш того, стартап Зайнера зараз продає прості набори “починаючого біохакера”, які дозволяють почати експериментувати над собою або тваринами навіть самим нетямущим людям.

Це далеко не перший досвід, який Зайнер вже проводив на собі – два роки тому він вмонтував у свою ДНК ген GFP, витягнутий з генома медузи, що змушує його клітини світитися зеленим кольором в темряві, чого поки не спостерігається, і провів ряд інших спірних модифікацій геному. Як стверджує експерементатор, всі ці досліди не погіршать його здоров’я, що говорить про їхню відносну безпеку і необхідность проведення таких “досліджень”.

“Якщо ми проводимо подібні експерименти, то завжди виникає два питання – як багато людей може померти в ході подібних дослідів над собою, і як багато людей сьогодні помирає через те, що та чи інша генна терапія все ще проходить клінічні випробування. Мені здається, що тут є величезний дисбаланс, і ми дуже багато турбуємося про ризики і не рятуємо мільйони життів людей, які вмирають прямо зараз”, – пояснює Зайнер.

Він порівнює розвиток і популяризацію “біохакінга” з тим, що відбувалося на початку 1990 років, коли виникла операційна система Linux і пов’язана з нею концепція Open Source, відкритого програмного забезпечення. Тоді, як вважає Зайнер, представники великих IT корпорацій викладали схожі ідеї щодо безпеки відкритого ПЗ і професіоналізму його авторів, однак сьогодні Linux є домінуючою ОС на смартфонах і серверах. Щось схоже, як сподівається біохакер, відбудеться і в сфері геномного редагування і виробництва ГМО.

Нагадаємо, раніше у США повідомили про плани створити “рослини-шпигуни” за допомогою генної інженерії.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...