Порошенко гальмує отримання Томосу, – інформатор

Петро Порошенко може стати на заваді наданню Томосу українській православній церкві.

Після рішення Синоду Константинопольського патріархату, який 11 жовтня продовжив процедуру надання українській православній церкві Томосу, ієрархи УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ МП мають провести свій Синод, на якому обрати настоятеля новоутвореної церкви.

Як розповів ІНФОРМАТОРу інсайдер в Адміністрації президента, главою нової української православної церкви Петро Порошенко бачить митрополита Вінницького і Барського УПЦ МП Симеона. Митрополит Симеон давно знайомий з чинним президентом, ЗМІ називають його «духовним наставником Порошенка».

Петро Порошенко і митрополит Симеон

За словами джерела, своє бачення, хто має бути настоятелем об’єднаної церкви, президент вже озвучував Філарету, але не отримав підтримку зі сторони патріарха УПЦ КП.

Таким чином, спроби президента вплинути на обрання нового наставника об’єднаної церкви можуть загальмувати надання їй Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм, оскільки документ буде вручено лише після відповідного голосування ієрархів УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ МП.

Своя людина на чолі нової церкви, за словами інсайдера, потрібна Порошенку, щоб впливати на внутрішньоцерковні процеси.

«Філарет – людина не надто компромісна, з ним важко домовлятися. Тому президент хоче просунути Симеона, на якого потім зможе впливати», – розповів він.

Як відомо, у 2014 році митрополит Симеон брав участь у виборах нового настоятеля УПЦ МП, але програв митрополиту Онуфрію.

Нагадаємо, предстоятель УПЦ МП, митрополит Онуфрій погрожував Петру Порошенку відлученням від церкви.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...