Росія вивезла сотні музейних експонатів з окупованого Криму

На виставку “Пантікапей і Фанагорія. Дві столиці Боспорського царства”, привезли експонати з окупованого Криму.

Виставка відкрилася 29 червня в московському Державному музеї образотворчих мистецтв ім. Пушкіна. Росіяни вивезли з окупованого півострову 450 раритетних експонатів, зокрема археологічні предмети з фондів Керченського історико-культурного заповідника. Вказується, що виставка “запозичених” експонатів триватиме до 17 вересня. Про подальшу долю знахідок наразі невідомо.

“Відповідне свідчить про цинічне порушення положень таких міжнародних актів як Конвенції про закони і звичаї суходільної війни, Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, Конвенції про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності та Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини і Резолюції Ради безпеки ООН 2347”, – повідомили у Мінкульті.

У міністерстві зазначили, що за рішеннями Генасамблеї ООН і ЮНЕСКО Росія як держава-окупант має виконувати свої зобов’язання згідно з міжнародним гуманітарним правом і механізмами захисту прав людини.

“Міністерство культури вкотре наголошує, що об’єкти, розташовані на території Автономної Республіки Крим, мають виключно статус культурної спадщини України”, – підсумували в Мінкульті.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...