Смартфони допомогли виявити найледачіші країни світу

Американські вчені зібрали глобальні дані про фізичну активність людей за допомогою аналізу інформації, що надається їх смартфонами.

Аналіз, проведений співробітниками Стенфордського університету на даних 68 млн днів щохвилинної інформації, показав, що в середньому число кроків, яке робить середньостатистичний користувач за добу, становить 4961, – повідомляє Ліга.

Перше місце з фізичної активності зайняли жителі Гонконгу, які здійснювали в середньому 6880 кроків, а самими неактивними виявилися індонезійці, які проходили за все 3513 кроків.

Ці дані можуть допомогти у вирішенні такої серйозної проблеми, як ожиріння, яке загрожує мільйонам людей по всьому світу.

Більшість смартфонів мають вбудовані акселерометри, які фіксують кількість зроблених кроків, і дослідникам вдалося отримати і проаналізувати анонімні дані смартфонів 700 тисяч чоловік, які встановили собі додаток Argus.

“Цей проект в тисячу разів перевищує за обсягом даних будь-яке інше дослідження фізичної активності людей, – говорить Скотт Делп, професор біології і один з дослідників. – Наш проект, на відміну від інших, заснований на вивченні даних, отриманих в глобальному масштабі, причому даних, що надходять в постійному режимі і по багатьом параметрам. А це дає нам можливість робити висновки в неперевершених масштабах”.

А як щодо активності в інших країнах світу?

Китай – 6 189
Японія – 6 010
Іспанія – 5 936
Британія – 5 444
Бразилія – ​​4 289
ОАЕ – 4 516

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature; його автори зазначають, що вони дозволяють зробити важливі висновки щодо стану здоров’я населення та його залежності від рівня фізичної активності.

Наприклад, виявилося, що середня кількість кроків по країні мало пов’язана з поширенням серед її жителів проблеми надлишкової ваги.

Найважливішим фактором виявилося так звана “нерівність активності” – подібно нерівності в доходах, але тільки в даному випадку мова йде не про багатих і бідних, а про самих ледачих і найактивніших.

Чим вище цей показник нерівності по країні, тим вище в ній рівень огрядності.

“Наприклад, Швеція має один з найнижчих показників нерівності між активними і неактивними в фізичному відношенні людьми, і також один з найнижчих у світі рівнів ожиріння”, – говорить один з авторів дослідження Тім Алтхофф.

У США та Мексиці середнє число кроків практично збігається, але в США показник нерівності активності вище, ніж в Мексиці, і, відповідно, вищий рівень огрядності серед населення.

Вчені зі Стенфордського університету вважають, що отримані результати можуть пролити світло на глобальні закономірності в поширенні епідемії огрядності і допомогти виробити нові шляхи вирішення цієї проблеми.

Наприклад, вони склали таблицю фізичної активності по 69 американських містах. Отримані від користувачів смартфонів дані свідчать, що в Нью-Йорку і Сан-Франциско люди багато ходять пішки, чому сприяє розвинена інфраструктура у вигляді доріжок і тротуарів.

А ось в таких містах, як Мемфіс і Х’юстон, до пішоходів належать негативно, і пересуватися там без автомобіля практично неможливо.

Не стало несподіванкою і те, що люди ходять пішки більше в тих містах, де для цього створені можливості.

Дослідники відзначають, що ці висновки дозволять проектувати міста і поселення з урахуванням майбутньої фізичного навантаження.

Раніше повідомлялося, що вчені назвали країну-лідера за тривалістю життя.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про студента-кінематографіст з Нідерландів, який зняв короткометражний фільм про людей, котрі вкрали його смартфон.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...