Столичний суд дозволив реставрацію картини Караваджо «Поцілунок Іуди»

Подільський районний суд Києва дозволив провести реставраційні роботи над картиною Мікеланджело Мерізі да Караваджо «Поцілунок Іуди».

Генпрокуратура клопотала про зняття арешту з картини, однак суд лише дозволив реставрувати полотно у київському науково-дослідному центрі, – повідомляє Думская з посиланням на главу опікунської ради музею західного і східного мистецтва Юрія Маслова.

«Суд не зняв арешт, а дозволив реставрувати картину в київському науково-дослідному центрі. Тим часом, є домовленість з послом Італії, «Поцілунок Іуди» готові відновити фахівці в Венеції. Ми, і генпрокурор Юрій Луценко стоїть на тій же позиції, будемо просити суд передати картину на відповідальне зберігання в одеський музей з правом вивезення до Венеції на реставрацію», – зазначив Маслов».

Нагадаємо, раніше колишній директор Одеського музею західного і східного мистецтва Володимир Островський заявив, що полотну загрожує знищення, попри готовність італійських фахівців безкоштовно відреставрувати роботу.

Як відомо, «Поцілунок Іуди» викрали з Одеського музею західного і східного мистецтва влітку 2008 року, картина повернулася в Україну в 2010-му.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...