У Британії продали останню картину Вінстона Черчілля

На торгах “Сучасне і повоєнне британське мистецтво”, організованих аукціонним будинком Sotheby’s, продали останню картину прем’єр-міністра Великобританії Уїнстона Черчилля.

Полотно розміром 40 на 50,5 см було виставлено на торги з початковою ціною в 50-80 тисяч фунтів. Сер Вінстон намалював його у 1962 році, зафіксувавши одне з самих своїх улюблених місць в саду маєтку Чартвелл в графстві Кент, – повідомляє Newsru.

За підсумками торгів полотно пішло з молотка за 357 тисяч фунтів стерлінгів – близько 475 тисяч доларів.

Розташований недалеко від будинку і потопаючий у зелені ставок був місцем, де Черчілль усамітнювався для споглядання і роздумів. Там він часто годував золотих рибок. Його внучка Емма Сомс у мемуарах описала недільний ритуал за участю всіх онуків політика, коли вони йшли за дідусем до ставка, щоб погодувати рибок.

Черчілль захопився живописом досить пізно, у 40 років. Він взявся за пензля під час Першої світової війни, коли ініційована ним Дарданелльська операція була провалена і його перевели на незначну посаду канцлера герцогства Ланкастер. З тих пір барон малював майже весь час, брав з собою приладдя для малювання в усі подорожі і створив близько 540 картин.

“Просто дивно, що настільки зайнятому державному діячеві вдавалося так багато часу приділяти живопису. Це було просто необхідною свого роду протиотрутою від суспільного життя. Черчілль добре розбирався в живописі і був талановитий”, – зазначила глава відділу сучасного і післявоєнного мистецтва Sotheby’s Френсіс Крісті.

Дослідник творчості Черчілля Девід Кумс вважає, що для політика живопис був фізичною і розумовою необхідністю і дозволяв йому відволіктися від повсякденних турбот.

Художник подарував “Ставок з золотими рибками у Чартвеллі” своєму особистому охоронцеві сержанту Едмунду Маррі, який допомагав з підготовкою мольберта і кистей. На аукціон картину виставили нащадки Маррі.

Додамо, три роки тому картина на аналогічну тематику, виставлена ​​на продаж дочкою Черчілля Мері, була продана за 2,4 мільйона доларів. На сьогоднішній день це рекордна ціна для робіт прем’єра.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...