У Києві презентували фільм про загиблих бійців полку “Дніпро-1”

У Києві презентували фільм про полеглих бійців полку “Дніпро-1”, картина “Піски. Лицарі неба” це вже третій фільм про військовослужбовців підрозділу.

Фільм розповідає про тих, хто загинув, захищаючи селище Піски Донецької області.

“Піски. Лицарі неба” – це фільм про 15-х бійців полку “Дніпро-1”. Вони загинули поблизу селища Піски, що неподалік Донецького аеропорту. Для того, щоб відтворити їх історії, автори фільму проїхали понад тисячу кілометрів по всій Україні та провели інтерв’ю з майже сотнею людей. З родичами та друзями загиблих.

Режисер стрічки Катерина Стрельченко розповідає: “Таке враження складається, що ми втратили найкращих. Це були якісь навіть романтики трохи. Хотілося донести, що втрата кожної людини – це втрата маленького космосу”.

Автори хотіли розповісти про всіх, тож на кожного героя не більше 7-ми хвилин екранного часу. Втім, попри обмеження, портрет намагалися змалювати максимально повним.

Олена Аулова, автор сценарію для фільму “Піски. Лицарі неба”, каже: “Є такий епізод, коли розповідає побратим про загиблого товариша наймолодшого, 18 років, і той хлопець, він хапався за кулемети, за автомати, був такий відважний, а коли приходив, то просив конфет”.

На презентації зібралося здебільшого студентство. Але завітали і рідні героїв фільму. Олена Дідик на екрані розповідає історію загиблого нареченого – Григорія Матяша. Після війни вони мали побратися. Дівчина вишила йому весільну сорочку, але сталося так, що саме у ній хлопця поклали до труни.

Олена Дідик зауважує: “Звісно, передати її так як вона була і як я її відчуваю, – це неможливо. Але зрештою це пам’ять і про Гриця і про кожного з цих чоловіків, яких, на жаль, немає…”.

“Піски. Лицарі неба” – це вже третя картина про бійців полку “Дніпро-1”. Автори планують демонструвати фільм у всіх містах України. Хочуть також презентувати фільм і за кордоном, зокрема у Польщі.

Нагадаємо, також в Україні знімуть фільм про тральщик “Черкаси”, який відбивав атаки окупантів у Криму.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...