У Китаї знімають серіал про жадібність чиновників

У Китаї транслюють серіал про політику і бюрократичний апарат на тлі проведення в країні кампанії по боротьбі з корупцією, яка розпочалася в 2012 році.

Фільм, який називають аналогом американського “Карткового будинку”, без прикрас розповідає всю правду про жадібність і влади, викликав широкий резонанс серед телеглядачів, – повідомляє Міжнародне Радіо Китаю.

“В ім’я народу” став найпопулярнішим фільмом серед користувачів онлайн-платформи iQIYI. Станом на 13 квітня, кількість переглядів першого епізоду багатосерійного фільму досяг 1,4 млрд.

Автором сценарію до фільму і однойменного роману є Чжоу Мейсень. Зйомки прайм-таймової картини, які обійшлися в 120 млн юанів / близько 17,4 млн дол США /, відбулися за підтримки Верховної народної прокуратури КНР.

Фільм наочно показує, які зусилля докладаються в країні по переслідуванню “Мух”, або дрібних чиновників, і високопоставлених “тигрів”, за що отримав загальне схвалення в соціальних медіа.

Інша причина неймовірної популярності серіалу, що здивував і самого Чжоу Мейсеня, який протягом багатьох років пише сценарії на тему корупції, це зоряний склад акторів. Багато глядачів готові дивитися фільм лише заради “підкорювача жіночих сердець” Лу Ї, який виконує одну з головних ролей.

“В ім’я народу” виділяє з-поміж інших фільмів те, що в ньому відкрито показується порушення дисципліни.

Сценарій частково написаний на основі реальних подій.

За даними Верховного народного суду КНР, в 2016 році році китайські суди розглянули 45 тис справ про корупцію, за якими фігурували 63 тис осіб.

“Шоу завоювало численних шанувальників завдяки розкриттю теми, яка хвилює народ, – корупції влади”, – зазначив колишній віце-президент Китайської академії з перевірки та контролю Дисципліни Лі Юнчжун.

У минулому році ПК ВЗНП затвердив пілотну програму реформ щодо створення ефективної єдиної системи контролю, покликаної, крім здійснення контролю за виконанням обов’язків, чесністю і етикою чиновників, також проводити розслідування і карати держслужбовців, викритих у корупції та інших посадових злочинах. Великі справи будуть передаватися в органи прокуратури.

Опитування Державного статистичного управління КНР показало, що 92,9 % респондентів були задоволені реалізацією антикорупційних заходів і роботою по формуванню “чистого уряду” в 2016 році році. У 2012 році, коли кампанія по боротьбі з корупцією тільки почалася, цей показник становив лише 75 %.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...