У Львові пройшов фестиваль ретро автомобілів

3-4 червня у Львові тривав фестиваль ретро автомобів, на який з’їхалися 189 автівок із дев’яти країн світу.

Фестиваль має назву “Leopolis Grand Prix” – одного з найстаріших автозмагань у Європі. Перші міжнародні перегони на вулицях Львова відбулися ще у 1930 році. Старіші за них – змагання у Монако, – передає ВВС.

Траса, яка через свою форму отримала назву “Львівський трикутник”, вважають особливою і небезпечною. Вона має стрімкі повороти і серпантини по вулиці Стрийській та Героїв Майдану. Лише одна вулиця рівна – Вітовського.

Теперішні змагання “Leopolis Grand Prix” проводять не на швидкість, а на стабільність руху. Учасникам треба подолати трасу за 310 секунд – не пізніше, і не швидше.

Цікаво, що рекорд швидкості проходження траси 80-річної давнини досі не побили. Норвежець “Ежен Бйорнстад на Альфа-Ромео у 1933 році проїхав 100 кіл траси зі середньою швидкісю 90 кілометрів за годину”, розповів один із ініціаторів відновлення “Leopolis Grand Prix” Євген Кравс.

Були спроби у неофіціних заліках на сучасних автомобілях побити цей результат, але все ж забракло забракло 10 секунд. Якість покриття траси колись була іншою.

Раніше повідомлялося, що у Німеччині прийнято рішення відновити фестиваль Rock Am Ring