У Нідерландах представили симулятор смерті для невиліковно хворих людей

На голландському тижні дизайну презентували пристрій, який задіює віртуальну реальність і допомагає позбутися страху смерті.

Проект Outrospectre від дизайнера Френка Колкмана симулює досвід поза тілом, в якому людина відчуває ілюзію виходу з власного фізичного тіла і бачить його зі сторони, – повідомляє Dezeen.

Зазначається, що про такий досвід неодноразово розповідали люди, котрим довелося пережити клінічну смерть або пряму загрозу життю.

Користувачі Outrospectre стоять перед роботизованою головою, у кожному оці якої розміщена 3D-камера, яка у режимі реального часу передає картинку на окуляри віртуальної реальності, одягнені на голову користувача.

Сама голова змонтована на візку, який може вільно переміщуватися, у пристрій також вбудовані мікрофони для підсилення відчуття положення тіла.

На голові користувача знаходиться шолом віртуальної реальності, який транслює стримінгове відео. У ньому показується, як тіло «пливе» все далі від спостерігача.

Розробник вважає, що його пристрій зможе поліпшити якість життя невиліковно хворих, поступово пристосовуючи їх до відчуттів, яких вони бояться.

“Страх і досвід смерті – це закрита тема, однак якщо ми почнемо досліджувати наші тривоги, пов’язані з смертю, можливо, процес смерті стане більш комфортним”, – розповів дизайнер

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...