У Німеччині телеканал покарали за вислів «польські концтабори»

Вищий земельний суд у місті Кобленц на заході Німеччини наказав телебаченню ZDF вибачитися за використання неправдивого словосполучення «польські концтабори» на першій шпальті свого веб-порталу.

У розмові з Польським радіо уповноважений колишнього ув’язненого німецького концентраційного табору Кароля Тендери, який вступив у судову суперечку з німецьким телеканалом, адвокат Лєх Обара ствердив, що вироком вони задоволені.

Вищий земельний суд у Кобленці у письмовому обґрунтуванні до вироку, що наказує телеканалу ZDF опублікувати вибачення, ствердив, що висловлювання «польські табори смерті» є не тільки звичайною географічною помилкою. На думку суду, ці слова можуть справити враження, що ці табори створили поляки.

Крім того, суд не підтримав думки представників ZDF про те, що публікація вибачення буде приниженням для мовника. Це перший випадок, коли німецький суд визнав, що неправдиве висловлювання «польський табір смерті», використаний телеканалом ZDF, порушив особисті права Кароля Тендери. «Ми повністю задоволені цим вердиктом. Він дає нам право звернутися до правоохоронних органів для їхнього належного виконання», – сказав адвокат Лєх Обара.

Він також повідомив про складання позовів проти чергових німецьких ЗМІ, котрі на своїх інтернет-сторінках використали неправдивий вислів «польські табори смерті». Відповідачами будуть видання «Mittelbayerische Zeitung» та німецьке радіо B5.

Нагадаємо, румунський пенсіонер заявив, що знайшов докази того, що він хрещеник фюрера нацистської Німеччини Адольфа Гітлера.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...