У Росії оштрафували фізика, який склав “формулу свавілля”

Тверський районний суд Москви оштрафував фізика Олексія Іванова за листок паперу, на якому він написав математичну формулу свавілля.

“26 березня я вирішив прогулятися по центру Москви в зв’язку з гарною погодою, дійшов до Манежной, на площі Революції трошки погуляв і повертався до своєї машини вже по цей бік площі. Тут, на лавочці, тоді ще все це було відкрито, вирішив відпочити. І побачив, як поліція (а їх тут було дуже багато, значно більше, ніж, скажімо так, людей в цивільному) почала просто людей хапати і вести в “автозак” без всяких на те підстав. При мені чоловік стояв, розмовляв зі своїм знайомим, підійшли двоє, схопили і відвели в “автозак”. Ніхто не скандував гасла, не тримав будь-які транспаранти. Тоді я попросив у перехожих маркер, аркуш паперу і написав ту саму формулу”, – розповів Іванов в інтерв’ю Радіо Свобода.

На листку було написано, що для будь-яких епсилон більше нуля існує дельта більше нуля так, що для всіх ікс мінус ікс нульове по модулю менше епсилон – звідси виходить, що еф від ікс по модулю буде більше, ніж дельта. Це означає фактично неіснування межі, тобто існування свавілля, – пояснив він.

Після цього поліція без озвучення причин запроторила чоловіка в автозак, де людей протримали протримали декілька годин, пере поїздкою у райвідділ.

“Взагалі-то формула входить в програму 11-го класу фізматшкіл або першого курсу будь-якого вузу, в тому числі і в програму, я думаю, поліцейських вузів. Вони зібралися всім відділенням поліції дивитися на мою формулу, багато думали, старанно зображували роботу розуму, але по їхніх обличчях можна було зрозуміти, що це для них так і залишилося загадкою – написане мною”, – зазначив фізик.

Пояснень у мене не питали. Запитали: “Ти що, з космосу чи що?” Мабуть, вони сприйняли ці символи, які проходяться на першому курсі будь-якого вузу, навіть гуманітарного, за деякі знаки космічного алфавіту, – сміється Іванов.

Суд зобов’язав чоловіка виплатити штраф розміром двадцять тисяч російських рублів.

Фото обкладинки: Іван Воронін RFE/RL

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...