У Росії вигадали макіяж, який обманює алгоритми розпізнавання облич

Працівник російської компанії Яндекс спроектував унікальний випадковий макіяж, який захищає обличчя користувача від ідентифікації системою розпізнавання облич.

«Мені раптово набрид хайп навколо систем розпізнавання осіб… Особливо мене захопило, наскільки купчасто покрита камерами Москва … Я не параноїк (начебто), але сам факт, що хтось може простежити всі мої переміщення, дратує. А якщо врахувати прогрес в розробці і доступність готових мереж для розпізнавання облич – впевнений, таке стеження організувати по-справжньому легко», – цитує Новая Газета слова автора відкриття.

Напередодні акції протесту 12 червня в Москві департамент безпеки оголосив, що вперше стане використовувати камери з функцією розпізнавання осіб. Ймовірно, тому проект зараз поширюється в соцмережах з припискою: «Протестуючим на замітку …»

Проект команди, в якій брав участь спеціаліст з технологій, грунтувався на генетичному алгоритмі, який спочатку на основі оригінальної фотографії підбирав новий образ за принципом «анти-подібності». Потім на основі отриманого результату візажист становив план макіяжу, після чого він наносився на обличчя моделі.

«Ефективність системи вражала – можна було отримати найрізноманітніші результати: від “Вася трохи не схожий на себе”, до “зовсім не схожий на Васю” і навіть “взагалі не Вася, а скоріше Коля”. Так що там, базово системи розпізнавання часто переставали знаходити навіть контур обличчя … »- розповідає він.

Отримавши вражаючий результат, розробник вирішив згорнути проект. Пояснив він цей крок міркуваннями совісті: «Надто вже великий шанс використовувати продукт не для добра, а зовсім з іншими цілями».

Однак фотографії результатів роботи залишилися на них моделі чоловічого та жіночої статей. Макіяж на їхніх обличчях схожий на футуристичну картину.

Заначимо, системи розпізнавання облич використовують і українські правоохоронці. В Одесі працюватиме комплекс розпізнавання осіб учасників акцій, зокрема під час травневих масових заходів в Одесі використали комплекс, що складається з дрона і системи, яка в режимі онлайн фіксувала, оцифрувала і розпізнавала обличчя учасників.