У США набирає обертів скандал довкола бестселера про Білий дім Трампа

У перший день продажу, п’ятницю, 5 січня, книга журналіста Майкла Вулффа “Вогонь та шал: у Білому домі Дональда Трампа” стала лідером продажів офлайн-та онлайн-книгарень на тлі скандалу.

Видання, яке описує хаос та інтриги довкола президентства 71-річного магната, викликало обурення в адміністрації Трампа та широкі дебати у ЗМІ, – повідомляє Deutsche Welle.

На полиці книжку доставили раніше через побоювання заборони в результаті позову юристів Трампа.

Автор заявляє, що мав змогу протягом першого року президентства бути присутнім у Білому домі та поспілкуватися з десятками посадовців та політиків, книга начебто базована на більш ніж двох сотнях інтерв’ю.

Серед найбільш обговорюваних у медіа повідомлень з книги: те, що Трамп не планував бути президентом, відсутність у нього знань і інтересу (та навіть фізичної придатності) до державних справ, боротьба за “доступ до вух” глави держави серед його оточення, а також інтимне життя Трампа. У напівсерйозному ключі зазначено і про плани доньки Трампа Іванки стати першою жінкою-президентом США.

Сам Трамп у черговому твіті заявив, що ніколи не давав доступ Вулффу до Білого дому, а “Вогонь та шал” – “сповнена брехні, перекручувань та вигаданих джерел”. Наведені у книзі та приписані ним слова спростували окремі згадані політики, зокрема, екс-заступниця глави апарату Білого дому Кеті Волш та екс-прем’єр Великобританії Тоні Блер. Повністю на бік автора став екс-соратник Трампа Стів Беннон, з яким Трамп має намір судитися.

Низка колег Вулффа у дописах для американської преси зазначила, що він схильний драматизувати реальність та додумувати за героїв. Утім, сам автор у передмові пише, що чимало почутого ним суперечить одне одному, а його співрозмовники дуже багато брехали.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...