В окупованому Криму художники попливли до Італії на плоту зі своїх робіт, але той потонув

Представники одного з кримських художніх об’єднань спробували провести «арт-заплив» на власних творах і за півроку доплисти до Венеції.

Про це пише видання ЮГА.ру, яке відмовилося публікувати назву художнього об’єднання.

За словами журналістів, 6 липня митці надіслали їм посилання на канал у Periscope, на якому планували транслювати початок своєї подорожі. Художники також розповіли про свою мету – повторити і завершити перфоманс американця Бас Ян Адер.

“9 липня 1975 року Бас Ян Адер зібрався переплисти Атлантичний океан. Художник пропав безвісти, разом із ним сучасне мистецтво повільно занурилося на дно, дрейфуючи в галерейному планктоні.

Своєю подорожжю ми повинні завершити справу Адера і тим самим звільнити мистецтво, яке лежить в океанічній імлі серед голкошкірих, камбал і кураторів, сліпих від тиску Капіталу.

У актуального мистецтва було півстоліття, щоб заявити про себе на Венеціанському бієнале. У нас є півроку, щоб доплисти до 57-го форуму. Тому ми піднімемо стяг «Viva Arte Viva» – ці слова брехливі в Венеції, але живі на нашому плоту”, – йдеться у заяві художників.

У призначений на 9 липня час художники дійсно почали відеотрансляцію з кримської річки Салгир в районі села Добре. Майже відразу після початку трансляція обірвалася через те, що пліт художників почав стрімко йти під воду.

У подальшій розмові з журналістами представники мистецького угруповання повідомили, що ніхто з учасників перфомансу не постраждав. Від подальших коментарів вони відмовилися, попросивши не публікувати інформацію, яку до цього відправили на адресу видання.

Раніше повідомлялося, що художник з Іспанії Окуда Сан Мігель перетворив фасад покинутого палацу у Франції в арт-об’єкт.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...