Ватикан заборонив священикам причащатися хлібом без глютену

На прохання Папи Римського Франциска єпископам у Ватикані розіслали лист про продукти, які дозволені для причастя.

Під заборону потрапив хліб без глютену, але продукти з генетично-модифікованими організмами допускаються до використання, – повідомляє агентство AFP.

Укладач листи Кардинал Роберт Сара пояснив агентству, що вино і хліб для причастя продаються в супермаркетах і інтернеті, тому церква вирішила нагадати, які продукти можна використовувати під час причастя.

Наприклад, хліб повинен містити глютен і досить білка, «щоб його можна було пекти без добавок». Разом із тим допускається низька кількість глютену і використання ГМО. Як повинні надходити люди з непереносимістю глютену (целіакію), Ватикан не пояснив.

Також лист містить вказівки про вибір відповідного вина для причастя. Зокрема, напій повинен бути зроблений з винограду без домішок. Людям, у яких непереносимість мусту (виноградне сусло), порекомендували пити виноградний сік. У червні кардинал пояснював, що вино потрібно купувати тільки у перевірених виробників, а наявність в ньому цукру або фруктових добавок вважається «грубим порушенням правил».

Причастя – християнський обряд, під час якого віруючі їдять хліб і п’ють вино, які символізують тіло і кров Ісуса Христа.

Раніше повідомлялося, що поліція Австралії пред’явила звинувачення в сексуальних домаганнях голові секретаріату Ватикану з економічних питань, австралійському кардиналу Джорджу Пеллу.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...