Вчені НАСА вперше створили точну математичну модель сніжинки, що тане

Фахівці НАСА вперше створили точну математичну модель того, як тане одиночна сніжинка, і відтворили цей процес в комп’ютерній моделі.

Вчені зазначають, що попри простоту сніжинки, вони створюють масу проблем для фахівців, котрі займаються прогнозом погоди і оцінкою того, як різні види опадів впливають на поведінку радіохвиль, клімату планети та інших складних об’єктів. Наприклад, вода і лід по-різному взаємодіють з радіохвилями, і тому мокрий і сухий сніг будуть створювати різні види перешкод на радарах, – повідомляє TechCruch.

Кліматологи змогли відтворити всі ключові стадії танення сніжинки, які можна побачити в природі – накопичення води в ямках на її поверхні, утворення “кокона” з рідини навколо її ядра і остаточне перетворення в краплю вологи.

Крім іншого, подальше вивчення сніжинок допоможе поліпшити захистити пасажирів авіалайнерів від несподіванок у повітрі, – йдеться у статті.

Зазначимо, останніми роками у світі фіксується доволі значна кількість кліматичних аномалій. Так, у січні цього року у Флориді вперше за майже тридцять років випав сніг, а вітчизняний Гідрометцентр прогнозує, що два врожаї на рік стануть нормою для українських фермерів.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...