Вчені створили 3D-модель найефектнішої посмішки

Американські вчені з’ясували, що посмішка далеко не завжди сприймається як вираз радості – в деяких культурах вона служить знаком збентеження.

Дослідження показують, що сприйняття чужої посмішки залежить від багатьох факторів. Наприклад, вчені з Університету Центральної Флориди прийшли до висновку, що широку посмішку моделі в онлайн-рекламі користувачі мережі вважають показником невисокої компетентності, – повідомляє Naked Science.

Нове дослідження, опубліковане в журналі PLoS ONE, присвячене тому, як на сприйняття впливає форма посмішки. За словами авторів роботи, дослідження допоможе створювати нові методики відновлення міміки після травм і перенесених неврологічних захворювань.

Вчені з Університету Міннесоти створили 3D-моделі усміхнених облич, варіюючи висоту куточків губ, ширину усмішки і показник того, наскільки при посмішці видно зуби. Всього було створено 27 моделей.

Зображення показали 802 учасникам дослідження у віці від 18 до 82 років.

Учасників попросили оцінити, наскільки щирими, приємними і в цілому «ефективними» виглядають змодельовані посмішки.

Найбільш близькою до ідеалу виявилася відносно симетрична неширока посмішка. Зуби на ній видно, але не дуже сильно.

Широка усмішка з помітними зубами і невисоко піднятими куточками рота асоціюється радше з острахом, ніж з радістю.

З’ясувалося, що сприйняття усмішки у чоловіків і жінок практично не відрізняється, також на нього не впливає кількість випитого алкоголю.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...