Вчені заявили, що низька самооцінка може негативно впливати на ставлення жінок до інтелектуальної праці

Біологи з університету Арізони у Темпі з’ясували, що рівень самооцінки може впливати на ставлення жінок до інтелектуальної праці.

“Нещодавно я почала цікавитися у моїх студентів тим, як пройшли їхні заняття, і помітила цікаву тенденцію. Дуже часто студентки говорили мені про те, що вони боялися, що їхні однокурсники вважають їх тупими. Я ніколи не чула нічого подібного від хлопців, і тому я вирішила вивчити цей феномен”, – пояснила мотиви проведення дослідження біолог Кейтлін Купер.

Тож, заручившись підтримкою майже 250 студентів-старшокурсників, які навчалися фізіології, вчені попросили їх оцінити свій власний рівень інтелекту і порівняти себе з кількома однокурсниками. Як пише РИА, частина з них, за задумом вчених, отримувала абсолютно такі ж оцінки, що і самі “експерти”, а інші були або свідомо нижчими, або вищими їхнього рівня успішності.

Ці спостереження розкрили кілька цікавих речей, які можуть пояснювати те, чому жінкам не завжди вдається домогтися успіху у точних науках та інженерії.

По-перше, виявилося, що для хлопців був характерний високий рівень самооцінки – у середньому, вони вважали, що є розумнішими за 66% однокурсників. На противагу цьому, дівчата говорили про те, що вони перевершують лише 54% інших студентів.

Ці відмінності були пов’язані з тим, що майбутні фізіологи приблизно втричі частіше вважали себе розумнішими, ніж окремі представники їхньої групи або вся група у цілому. Що цікаво, представниці слабкої статі частіше погоджувалися з цим твердженням, ніж відкидали його. Вони так вважали навіть у тих випадках, коли знали, що їхні оцінки вищі, ніж в “опонентів”.

Як вважає Купер, подібні відмінності у рівні самооцінки можуть негативно впливати на ставлення жінок до науки і до роботи у тих сферах економіки і життя, де потрібен високий рівень інтелекту.

Нагадаємо, раніше Центр по контролю і профілактиці захворювань США виявив взаємозв’язок між зайвою вагою і рівнем освіти.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...