Вчені з’ясували, що алкоголь сильніше шкодить здоров’ю бідняків, ніж багатіїв

Норвезькі медики виявили незвичайну закономірність – вживання великої кількості алкоголю підвищує ймовірність розвитку інфаркту та інших фатальних хвороб серця і судин у бідних, але не у багатих людей.

“На відміну від тютюну, зв’язок якого з хворобами серця і бідністю цілком очевидний, характер “взаємин” між алкоголем, рівнем достатку і здоров’ям завжди був більш складним. Ми провели це дослідження для того, щоб дізнатися, як впливає кількість випитого алкоголю і те, як люди його п’ють, на здоров’я представників різних соціоекономічних груп”, – цитує РИА текст статті Ейріка Дегеруда та його колег з Інституту громадського здоров’я Норвегії в Осло.

Останніми роками біологи і медики знаходять все більше свідчень того, що тривалий прийом алкоголю не тільки веде до цирозу печінки і порушень в роботі мозку, але і до інших вкрай тяжких наслідків.

Наприклад, минулого року вчені виявили, що зловживання спиртним підвищує шанси розвитку відразу семи видів раку і веде до цілого ряду проблем з роботою легень через пов’язані з ним порушення у кругообігу оксиду азоту в організмі.

Дегеруд і його колеги перевірили, як вживання великих кількостей спиртного впливає на здоров’я серця і судин людей, спостерігаючи за здоров’ям приблизно 200 тисяч норвежців протягом останніх 50 років.

У цьому їм допомогло те, що соціальні служби Норвегії ведуть безперервні спостереження за здоров’ям трьох великих груп норвежців, які народилися до осені 1960 року. У рамках цієї програми моніторингу медики стежили не тільки за змінами в стані здоров’я, тривалістю життя і причинами смерті, але і за шкідливими звичками і соціоекономічним статусом її учасників.

Вчених, як зазначає Дегеруд, цікавило в першу чергу те, як різні побічні чинники, такі як вживання шкідливої ​​їжі, куріння сигарет або запійне пияцтво, можуть змінювати те, як алкоголь впливає на здоров’я серця і судин.

Як несподівано показали ці спостереження, алкоголь зовсім по-різному впливає на багатих і бідних людей. Незважаючи на те, що бідняки в середньому пили менше спиртного, ніж багатії, вживання великої кількості алкоголю різко підвищувало ймовірність їх передчасної смерті від інфарктів, атеросклерозу та інших проблем з серцево-судинною системою.

З іншого боку, помірне вживання алкоголю, не більше 2-3 разів на тиждень, навпаки, зменшувало ймовірність смерті від хвороб серця і судин, і цей благотворний вплив, знову ж таки, буі більш виражений серед багатих людей (33%), ніж серед бідних (18%).

Тільки в самих крайніх випадках, коли і багаті, і бідні люди починають йти в запій майже щотижня, їхні долі ставали схожими – в таких випадках і ті, і інші приблизно однаково часто вмирали від хвороб серця.

Це говорить про те, що лікарі і соціальні служби повинні підготувати як мінімум два різних набору заходів, спрямованих на боротьбу з алкоголізмом, які будуть враховувати ті відмінності у впливі алкоголю на здоров’я багатих і бідних, відкриті Дегерудом і його колегами.

Нагадаємо, раніше американські вчені виявили зв’язок між зайвою вагою і рівнем освіти.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...