Влада Пакистану вперше видала паспорт трансгендеру

У Пакистані вперше в історії країни видали паспорт людині, який змінив стать. Його стать в документі визначено як «третій».

Паспорт отримав відомий в країні борець за права транссексуалів Фарзалі Ріаз. Вона є співзасновником і президентом організації Trans Action, яка вже п’ять років бореться за офіційне визнання третьої статі, – повідомляє TJ.

“Раніше у мене був паспорт, який називав мою стать як чоловічу. Але на цей раз я заявив владі, що не прийму паспорт, якщо він не ідентифікує мене як транссексуала”, – коментує подію Ріаз.

Раніше у Фарзана виникало безліч труднощів через документи. Наприклад, важко було пройти перевірку в аеропорту через невідповідність зовнішності і даних у паспорті.

Незважаючи на те, що Пакистан є мусульманською країною з жорсткими законами до геїв, де за одностатеві відносини може загрожувати серйозне покарання, до трансгендерам в країні раптово відносяться як до допустимого явища.

Пакистан став однією з перших країн у світі, які в 2009 році офіційно визнали третю стать, дозволяючи трансгендерам отримувати паспорти і брати участь у виборах.

Раніше повідомлялося, що Сенат Канади підтримав суперечливий законопроект, який захищає права транссексуалів: людей, чия гендерна ідентичність протилежна приписаній при народжені статі.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...