Вистава про Майдан перемогла на театральному фестивалі в Единбурзі

Фольк-опера Counting sheep авторства Марка і Марії Марчик завоювала головну нагороду на театральному фестивалі Edinburgh Fringe Festival.

Про це йдеться у дописі Марка Марчика на його сторінці у Facebook, – пише Zaxid.net.

Вистава отримала ще один престижний приз – нагороду театру Summerhall. Власник театру в Единбурзі підняв над будівлею прапор України, який буде майоріти там до кінця фестивалю «на честь всіх, хто загинув і хто продовжує боротися в Україні».

Українська співачка Марія Кудрявцева (Марчик після одруження) і канадський музикант Марко Марчик познайомилися в січні 2014 року на Майдані. Обидва були волонтерами, які допомагали військовим в зоні АТО, а через рік вирішили розповісти про українські події канадцям.

Марко та Марія Марчик отримують нагороду
Марко та Марія Марчик отримують нагороду

Для цього була створена фолк-опера Counting sheep. Там немає традиційних монологів, діалогів та головних персонажів, а основною складовою є українські пісні. Прем’єра з успіхом пройшла в Торонто, після чого спектакль почали запрошувати на міжнародні фестивалі. Зараз автори вистави шукають можливості і спонсорів, щоб привезти Counting sheep в Україну.

Edinburgh Fringe Festival проводиться в рамках Единбурзького міжнародного фестивалю, як його неофіційна частина, але з самого заснування в 1947 році це абсолютно самостійні, незалежні одна від одної культурні події, з різними програмами. Фріндж проходить так само, як і міжнародний фестиваль, у серпні.

Головне, що відрізняє фестиваль Фріндж – відсутність відбіркового етапу. У Единбурзі в серпні налічується близько 250 сценічних майданчиків.

Фестиваль названий так тому, що в 1947 році на перший Единбурзький фестиваль мистецтв приїхали 8 театральних труп. Вони не були включені в офіційну програму, але виступили і сподобалися глядачам.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...