“Як три Франції”: сміттєва пляма в Тихому океані продовжує зростати

В районі Великої тихоокеанської сміттєвої плями зібралося найбільше скупчення пластику в світі, яке й надалі продовжує зростати.

Виявлене в 1980-х, сьогодні воно покриває простір площею понад 1,6 млн кв. км – в рази більше за попередні оцінки.

Фонд Ocean Cleanup Foundation наводить нові цифри в статті, опублікованій в журналі Scientific Reports, – передає УНІАН.

Всупереч поширеним уявленням, пляма не виглядає як «сміттєвий острів» і зі сторони може здаватися цілком нешкідливою. Велика частина пластику зважена у воді, напівпрозора, перетворилася в трильйони дрібних, майже непомітних частинок. Але разом вони – як показали роботи, проведені в океані на просторі від Каліфорнії до Гавайських островів, – дають величезну масу в 87 тис. тонн, яка губить морські організми.

Пляма сміття займає 1,6 млн квадратних кілометрів, причому 99% сміття – пластик. Майже половина (46%) складається з елементів рибальських тенет, ще чверть – це так званий макропластик (пляшки, ящики), а решта – мікропластик, елементи пластику, зруйновані під впливом сонця, води і вітру.

Все це, зважене у воді на просторі, що в три рази перевищує територію Франції, є очевидною і масштабною загрозою морським екосистемам і всьому океану.

Нагадаємо, 500 тисяч кубиків Lego перетворили у Toyota Camry.

загрузка...
Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...