З Майдану на Донбас: У Києві відбулася прем’єра документального фільму “Перша сотня”

У рамках фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбулася прем’єра фільму “Перша сотня” авторів Ярослава Пілунського, Юрія Грузінова та Юлії Шашкової.

Стрічка відкрила національну конкурсну програму, – повідомляють ЗМІ.

“Перша сотня” детально розповідає про події Революції Гідності та початок війни на Донбасі через історії людей, які стали їх активними учасниками і першими вийшли на боротьбу проти системи, а згодом – проти зовнішнього ворога.

На прем’єру фільму прийшли сотні людей.

Знімальна група працювала в самісінькому центрі подій – на Майдані під час Революції Гідності пліч-о-пліч з активістами “Першої сотні” та на Донбасі з першими добровольцями. Головні герої фільму – учасники історичних подій – постають перед глядачами без німба над головою. Автори їх не ідеалізували і на пряму не втручалися у події.

“Це два постійні почуття, які борються. Незалежний погляд на події, відсторонений, і участь в цьому процесі. Напевно, це було найважче під час зйомок – вийти за рамки своєї громадянської позиції і бути незалежним спостерігачем”, – розповів після перегляду співавтор фільму Ярослав Пілунський.

У фільмі немає прямих інтерв’ю, автори постійно спостерігають за героями осторонь. В свою чергу, учасники докумнеталки дуже близько підпустили до себе знімальну групу.

“Спочатку вони казали, що все запікають і все, що не потрібно – виріжуть. А якщо серйозно, то я їх не помічав, тому що не до них було. Вистачало роботи. Вони там бігали… єдине, що доводилось кричати “Слава, стрибай звідти!”… Приїхали з бронежилетами і касками. Я сказав: “Хлопці, мені не до вас. Хочете знімати – знімайте, тільки не чіпайте мене”. В машину посадили і поїхали. Головне, що там не забули”, – тепер жартома згадує події літа 2014-го один з головних героїв фільму Андрій Янченко.

Андрій Янченко та його дружина Євгенія – одні з центральних героїв документальної стрічки. Євгенія увесь час була поруч із чоловіком. На Майдані надавала постраждалим медичну допомогу, згодом поїхала на фронт як медик-волонтер. Їхня подружня історія – про війну, боротьбу, любов і нове життя, яке зародилося під простріляним небом Донбасу.

Проект “Перша сотня” став одним із переможців восьмого конкурсного відбору Держкіно. Держпідтримка фільму склала майже 2 мільйони гривень, становить 50% загальної вартості фільму.

Нагадаємо, переклад «Інтернату» Жадана отримав премію на ярмарку в Лейпцигу.

Загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...