Журналістка попросила у Tinder свої дані, їй надіслали документ на вісімсот сторінок

Журналістка Джудіт Дюпортейл зажадала у соцмережі для знайомств Tinder надати всі зібрані про неї дані і була шокована тим, як багато компанія про неї знає.

За словами жінки, перше повідомлення на Tinder вона написала 18 грудня 2013 року і з тих пір заходила в додаток 920 раз і набрала 870 збігів з найрізноманітнішими людьми, – повідомляє AIN.

“Деяких з них я пам’ятаю дуже добре: одні стали мені коханцями, інші друзями, треті – героями найжахливіших в світі перших побачень. Всіх інших я забула. Але Tinder нічого не забув”, – розповідає журналістка.

За її словами, у додатку для дейтинг про неї накопичився важкий архів відомостей, який налічує 800 сторінок.

Про вас, швидше за все, у них знайдеться стільки ж, якщо ви один з 50 млн користувачів Tinder. І це легко первірити, адже отримати цю інформацію має право кожен громадянин ЄС відповідно до закону про захист інформації. Але мало хто скористався цим правом, – йдеться у повідомленні.

800 сторінок містили інформацію про всі мої лайки в Facebook, мої фотографії в Instagram (навіть тих, які я опублікувала після видалення зв’язків між акаунтами), про мою освіту, вікові категорії чоловіків, які мене цікавлять, скільки разів я зв’язувалася з кимось, коли і де вела переписку… Цей список можна продовжувати ще довго, – говорить жінка.

«Я нажаханий від такої кількості інформації, але не можу сказати, що здивований. Кожна програма, яку ви використовуєте на своєму телефоні, володіє таким же (набором даних). У Facebook на вас набереться кілька тисяч сторінок!», – прокоментував фахівець з даними в Університеті Вашингтона Олівер Кійз.

Жінка також також сказала, що “була вражена тим, як багато інформації про себе розкриває добровільно, починаючи від місця розташування, інтересів і працевлаштування, і закінчуючи фотографіями, музичними та гастрономічними уподобаннями”.

«У вас виманюють всі ці відомості. Такі додатки, як Tinder, використовують один дуже простий феномен: ми не відчуваємо дані. Ось чому вас так вразило, коли ви побачили роздруківку. Ми фізичні створіння. Нам необхідно відчувати», – пояснив соціолог в області цифрових технологій в Університеті Дартмута Люк Старк.

“Перечитавши 1700 повідомлень, які я відправляла через Tinder з 2013 року, я здійснила подорож по своїм надіям, страхам, сексуальним фантазіям і таємницям. Tinder так добре мене знає. Він знає справжню безславну версію мене. Ту мене, яка копіпастила один і той же жарт збігом номер 567, 568 і 569. Ту мене, яка обмінювалася нав’язливими повідомленнями в Новорічну ніч з 16 різними людьми, а потім ігнорувала їх усіх”, – бідкається журналістка.

«Те, що ви описуєте, називається вторинна прихована інформація, яка розкривається. Tinder дізнається про вас набагато більше, вивчаючи вашу поведінку в додатку. Він знає, як часто ви заходите і в який час; процентне співвідношення збігів з білими чоловіками, чорними чоловіками, азіатськими чоловіками; які люди вам найбільше цікаві; які слова ви найчастіше використовуєте; як довго люди розглядають ваше фото перш ніж зробити свайп і т.д. Персональні дані – це паливо сучасної економіки. Споживчі дані продаються і купуються в рекламних цілях», – пояснює професор з інформаційних технологій Університету Карнегі Меллон Алессандро Аквісті.

Не варто сподіватися, що ваші особисті дані, чати і будь-які інші комунікації залишаться суто між вами і Tinder – компанія цього не заперечує. Пара хвилин в простому керівництві на GitHub під назвою Tinder Scraper – і ви навчилися збирати інформацію про користувачів, щоб складати дослідження або соціологічні портрети «на благо громадськості», – йдеться у статті.

Також повідомляється, що у травні алгоритм використовували, щоб зібрати 40 000 фотографій з платформи з метою навчання AI розпізнаванню статевої приналежності по особам. А за пару місяців до цього 70 000 профілів з OkCupid (належить материнській компанії Match Group, яка також володіє Tinder) були опубліковані датським дослідником, якого кілька коментаторів обізвали «білим супрематистом», щоб провести паралелі між розумом і релігійними переконаннями. Ці дані досі у відкритому доступі.

У компанії відмовилися уточнити, як саме використовують дані для персоналізації користувацького досвіду.

«Наші інструменти пошуку збігів є основною частиною нашої технології та інтелектуальної власності, тому ми не можемо розкривати інформацію про ці запатентованих інструментах», – відповів спікер соцмережі.

загрузка...
Загрузка...

Реклама

загрузка...

Поширюйте матеріал

Загрузка...