12+1 найцікавіших фактів про велосипеди

0
112

Від винаходу до сьогодення велосипед пройшов довгу історію. Пропонуємо ознайомитись з найцікавішими фактами, що стосуються двоколісного засобу пересування.

1. Найвидатніший винахід

Під час опитування в Англії щодо найбільшого винаходу людства з 1800 по 2005 рік, велосипед за кількістю голосів випередив навіть двигун внутрішнього згоряння та інтернет.

2. Перший прототип велосипеда

Механізм, запатентований німецьким бароном Карлом фон Дрезом у 1818 році, складався з дерев’яної рами, металевих коліс та керма. Їздити на такому засобі можна було відштовхуючись від землі ногами.

3. Поява слова «велосипед»

Підбираючи слово, яке б означало засіб пересування з простим механічним приводом на двох колесах, француз П’єр Мішо зупинився на варіанті bicyclette.

4. Цікаве співвідношення

В Китаї на один автомобіль припадає 250 велосипедів. В Голландії, Німеччині та Данії показник сягає близько 30%. 15% населення Японії їздить на роботу на велосипеді.

5. Перша кругосвітня подорож

Сьогодні можна замовити зручний велосипед на сайті Алло.юа у Львові й відправитись на ньому в далекі мандри. Перша ж кругосвітня подорож, здійснена в 1884-1887 роках Томасом Стівенсом, відбувалась на велосипеді з великим переднім колесом без шин.

6. Найстаріша велогонка в історії

Вона вважається найскладнішою і проводиться і в наші дні. Це марафон Париж-Брест-Париж з протяжністю траси 1200 км.

7. Об’єм легень велогонщиків

Він становить 8 літрів, тоді як середній показник складає тільки 6. Це більше в порівнянні як зі звичайними людьми, так і з професійними спортсменами з інших видів спорту. А прокачування кисню в хвилину замість 3-4 л підвищене до 7 л.

8. Світовий рекорд швидкості на велосипеді

У 1985 році Олімпійському чемпіону Джону Ховарду вдалось розігнатись до 152,2 миль/год. (245,08 км/год.).

9. Багаті та бідні

За статистикою, багаті англійці використовують для пересування велосипед в 2,5 рази більше, ніж бідні. Останні воліють їздити на власному автомобілі або громадським транспортом. Серед українців з кожним роком також з’являється все більше людей, які хочуть замовити велосипед у Львові, щоб їздити в магазин, на роботу, на відпочинок.

10. Заборона на автомобілі

У німецькому Фрайбурзі в престижному житловому районі Фаубан забороняється пересуватись на автомобілі. Тут можна ходити пішки або їздити на велосипеді, залишивши машину на кордоні з районом.

11. Найдорожчі велосипеди

Золоті ексклюзивні велосипеди Crystal Edition виготовлені компанією Aurumania в 10 екземплярах. Кожен з них покритий 24-каратовим золотом і 600 кристалами Сваровські. Коштує такий засіб пересування 100 000 доларів.

12. Робочий засіб пересування

У німецькому Зіндельфінгені працівники заводу Мерседес-Бенц пересуваються його територією на велосипедах. Дізнатись, в якому відділі працює робітник, можна по кольору засобу пересування.

13. Таблички поруч з японськими школами

В Японії дітей не називають поганими та нехорошими. На розташованих поруч зі школами стоянках для велосипедів знаходяться дві таблички. На одній зображені акуратно розставлені велосипеди й таписано, що так роблять хороші діти. Там, де намальовані недбало кинуті засоби пересування, вказано, що хороші діти так велосипеди не ставлять.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here