Гірськолижні шоломи

0
250
Гірськолижні шоломи

Сьогодні, все більше рейдерів катаються в шоломах. І це не може не радувати. Оскільки, шолом – це ваша безпека на схилі, а виконуватиме він свою захисну функцію лише в разі правильного підбору, тому, давайте розберемося із всім різноманіттям шоломів, які представлені сьогодні на ринку.

Перш за все, варто сказати, що ніяких відмінностей шоломи для сноубордистів та лижників не мають. Тому що, всі гірськолижні шоломи Terra Incognita проходять одну систему сертифікації.

А тепер, давайте перейдемо до критеріїв, на які варто звертати увагу, аби правильно підібрати гірськолижний шолом.

Гірськолижні шоломи

Варто сказати, що сучасні шоломи складаються із трьох основних компонентів. Зовнішня тонка жорстка оболонка (покликана розподілити енергію від удару по всій площі шолома або відвести його по дотичній. Вона захищає внутрішню частину від проникаючих ударів, гострих осколків і допомагає зберегти її форму). Внутрішня товста м’яка оболонка (захищає голову від струсів та травм). Підкладка з м’якого матеріалу забезпечує комфортний контакт шолома зі шкірою.

Щодо конструкції шоломів у Терра Інкогніта, то розрізняють три варіанти:

  • HardShell. У цій конструкції, зовнішня оболонка зроблена із ударостійкого ABS-пластика склеєна з внутрішньою оболонкою з EPS. Це найбільш міцна конструкція, здатна витримати неодноразові удари і до того ж вона порівняно дешева у виробництві. Але HardShell-шоломи виходять досить важкими.
  • In-mold. Внутрішня оболонка з EPS покривається тонким шаром полікарбонату, литого під сильним тиском. Шоломи такої конструкції легкі, однак дещо втрачають в ударостійкості.
  •  Гібридний варіант. Поєднує в собі міцну конструкцію HardShell з полегшеною In-Mold там, де це можливо. Така конструкція розроблена для поєднання кращих властивостей технологій HardShell і In-Mold.

Форма гірськолижних шоломів. Гірськолижний шолом може мати витягнуту форму в потиличній частині, забезпечуючи найкращі аеродинамічні властивості, важливі для спортсменів, або більш рівну, округлу. Крім того, шоломи діляться на відкриті і закриті.

Регулювання об’єма. Форма голови у кожної людини унікальна, тому провідні виробники гірськолижних шоломів у багатьох моделях роблять систему, що дозволяє регулювати шолом по окружності голови, забезпечуючи більш точну посадку. Вона зручна і в тому випадку, якщо ви катаєтеся в балаклавах різної щільності або взагалі без неї.

Вентиляція. Шолом може бути без зовнішньої вентиляції, із нерегульованою вентиляцією або із регульованою вентиляцією.

Гірськолижні шоломи

І на сам кінець, пам’ятайте, що гірськолижний шолом має бути правильно підібраним по розміру. Він має щільно прилягати до голови, однак не тиснути. Головна умова – відсутність проміжків між шоломом та головою. Бо у випадку протилежному, шолом не захищатиме від ударів. Задня частина шолома не має доторкатися до шиї, аби він (шолом) під час руху не сповзав і не обмежував видимість. І пам’ятайте про сумісність шолома та маски. Вони мають ідеально підходити один до одного.

Що ж, до зустрічі на шляхах неймовірних пригод! І не забувайте, що правильно підібране спорядження – запорука вашої безпеки!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here